Który dach będzie pasował do Twojego domu?

Który dach będzie pasował do Twojego domu?

Budowa domu to jedno, a wykończenie go to już inna bajka. By mówić o zakończeniu budowy trzeba uwzględnić postawienie fundamentów, konstrukcji, a także dachu. O tym, jaki dach jest najczęściej wybierany dowiesz się poniżej.

 – Dach łaski – to zdecydowanie jedna z najtańszych alternatyw na budowę dachu do domu jednorodzinnego. Dach tego typu nie prezentuje się nazbyt szczególnie, aczkolwiek w wielu przypadkach uwzględnienie go będzie najlepszą alternatywą.

– Dach dwuspadowy inaczej dwupołaciowy – to dach powszechnie znany i stosowany. Koszt jego budowy jest nieco wyższy. Zaletą będzie niezaleganie przykładowo śniegu, co w przypadku dachu płaskiego jest typowym zjawiskiem. Oczywiście taki dach najlepiej wykonać z materiału jakim jest blacho dachówka.

– Dach czterospadowy (koperta) – to rodzaj dachu nieco rzadziej stosowany. Jego konstrukcja łudząco przypomina kopertę. Wykonany z czterech elementów ułożonych pod tym samym kątem nachylenia.

– Dach jednospadowy – to rodzaj dachu łudząco przypominający dach płaski. Jest stosunkowo tani w założeniu, pod warunkiem, iż kąt nachylenia będzie nieduży. Jeśli konstrukcja budynku uwzględnia również poddasze użytkowe, wówczas kąt nachylenia będzie większy, a tym samym rosną koszy montażu takiego dachu.

Rodzaj dachu jak widać różni się, jest indywidualną sprawą każdego inwestora, podobnie jak materiał wykorzystany do jego założenia. W zależności od projektu budowy domu warto pomyśleć o odpowiednim rodzaju dachu zarówno w kwestii kształtu jak i rodzaju materiału tuż wcześniej, bowiem jest to koszt niezwykle duży.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.