Handel opałem w Internecie

gdzie kupić opał w Internecie

W Internecie można kupić niemalże wszystko. Dotyczy to również opału. Dlaczego warto kupować materiały opałowe online? Istnieją 4 powody, dla których jest to doskonałe rozwiązanie. Oto one.

 

Konkurencyjne ceny

Kupując materiały opałowe online, można nabyć je znacznie taniej. Jeżeli sprawdzi się oferty sprzedaży węgla, brykietu, pelletu czy biopaliwa z różnych składów opału można się przekonać, że pomiędzy cenami występują różnice sięgające nawet kilkunastu procent. Najdroższy opał sprzedawany jest przez składy, które w okolicy nie mają konkurencyjnych punktów. W przypadku zakupu opału przez serwisy takie jak Oferteo (dział Brennstoffhandel) można zaoszczędzić, nawet jeśli dodatkowo zapłaci się za dostawę węgla, brykietu czy pelletu.

 

Dostępność opału lepszej jakości

W wielu składach opałów – zwłaszcza w mniejszych miejscowościach – dostępny jest jedynie opał tani, mający niską kaloryczność i słabą wydajność. Zwykle jest to węgiel oraz miał, które nie tylko są nieekonomiczne, ale i szkodliwe dla środowiska. Ich spalanie przyczynia się do powstawania smogu, który ma negatywny wpływ na zdrowie – może on skrócić życie nawet o 4 lata.

 

Kupno opału online pozwala wybierać spośród węgla lepszej jakości oraz innych materiałów opałowych, które spalają się całkowicie, są bardziej kaloryczne i ekologiczne. W sieci można zamówić je bez problemu, gdyż zostaną one dostarczone do każdego miejsca na terenie kraju.

 

Zmiana materiału opałowego na wydajniejszy

W tradycyjnych składach opału zwykle trudno jest uzyskać pełne informacje na temat kaloryczności poszczególnych materiałów opałowych. W sieci bez trudu znajdzie się tego typu dane, jak również przeczyta się o zaletach ogrzewania domu każdym rodzajem opału. Co więcej, w każdym przypadku przeczyta się, do jakiego typu pieców przeznaczony jest dany opał. Porównując ze sobą kaloryczność węgla różnej jakości, brykietów czy pelletu, można podjąć decyzję o wymianie pieca centralnego ogrzewania oraz o obniżeniu całkowitych kosztów ogrzewania nieruchomości.

 

Opinie na temat sposobów ogrzewania

Ważną kwestią jest też możliwość zapoznania się z opiniami innych osób na temat poszczególnych metod ogrzewania domu i materiałów opałowych. Dzięki opiniom można przekonać się, czy polecany opał naprawdę jest ekonomiczniejszy, czy też jest to jedynie chwyt marketingowy. Ponadto można dowiedzieć się, czy potrzebna jest wymiana pieca centralnego ogrzewania lub przewodów kominowych na nowoczesne, wykonane z innego materiału niż cegła.