Diety pod lupą- wybierz dla siebie najlepszą metodę na odchudzanie

Diety pod lupą- wybierz dla siebie najlepszą metodę na odchudzanie

Na temat odchudzania wiele się czyta, wiele się słyszy i snuje się zapewne wiele domysłów. Problem z nadwagą lub otyłością dotyka coraz więcej osób.  Walka z nadmiarem kilogramów, które nagromadziły się poprzez nieodpowiednią dietę, stres lub mało aktywny tryb życia można zniwelować stosując kilka sprawdzonych porad.

Diety na miarę XXI wieku!

Dieta strukturalna to ta, która opiera się na zbilansowanych produktach. Uwzględnia ona produkty zawierające niezbędne składniki mineralne i witaminy wraz z eliminacją produktów wysokotłuszczowych. Chcąc stosować tę dietę należy uzbroić się w takie produkty jak nabiał, drób, ryby, warzywa i owoce. Wszystko odpowiednio zbilansowane, pozwoli z czasem zapomnieć o podjadaniu i niezdrowych przekąskach.

Torebkowe jedzenie to kolejna alternatywa pomysłowego odżywiania. Główną zaletą tej diety jest zbilansowane żywienie, które pozwala na szybką utratę kilogramów. Zasadą tej diety jest zastąpienie poszczególnych posiłków produktami opracowanymi przez dietetyków, które dostępne są w poszczególnej kompozycji.

Dieta rodem z Norwegii! Ten rodzaj diety znakomicie się nadaje dla osób chcących szybko stracić nadmiar kilogramów. W dwa tygodnie można zgubić nawet do 10kg. Dieta ta opiera się na codziennym spożywaniu jajek i grejpfrutów. Dozwolone jest również jedzenie warzyw, owoców i gotowanego mięsa. Jest na tyle restrykcyjna, że stosować można ją jedynie przez dwa tygodnie.

Hiszpania też się wybija! Głównymi zaleceniami diety hiszpańskiej jest zmniejszenie kaloryczności w ciągu dnia do 1000-1500 kalorii. Opiera się na produktach warzywno-owocowych.

Dieta Dukana jak wiadomo ma swoich zwolenników i krytyków, którzy przestrzegają przed jej negatywnymi skutkami. Opiera się generalnie na produktach zawierających białko, bynajmniej w pierwszej fazie jej stosowania. Przy następnych fazach dozwolone są już warzywa i owoce.

Warto pamiętać, że sama dieta to nie wszystko, aktywność fizyczna jest jak najbardziej kluczem do sukcesu w efektownym odchudzaniu bez efektu jojo!

2 Komentarze

  1. W sieci jest mnóstwo fajnych materiałów na temat układania diety nie trzeba być żadnym specjalistą, aby się dobrze odżywiać

Komentowanie jest wyłączone.