Odchudzanie w toku, czyli których diet lepiej jest unikać

Odchudzanie w toku, czyli których diet lepiej jest unikać

Odchudzanie jest tematem bardzo powszechnym. Coraz bardziej rozgłasza się problem, iż otyłość dosięga znaczą większość osób. Najważniejsze w tej walce jest uświadomić sobie problem i szukać najlepszego sposobu na jego rozwiązanie. Niektóre diety mają jednak bardziej negatywny wpływ, nie zawsze warto chudnąć, by nabawić się nieprzyjemnych dolegliwości. Które szkodzą?

  • Dieta z całkowitym wyeliminowaniu węglowodanów – jak wiadomo węglowodany to przede wszystkim ziemniaki, chleb, makaron, potrawy mączne, eliminacja tych składników zapewne pozwoli pozbyć się zbędnych kilogramów, ale także przyniesie inne niechciane skutki. Poprzez taki plan żywieniowy znacznie łatwiej jest uszkodzić sobie wątrobę a także nerki. Można też nabawić się problemów z krążeniem.
  • Dieta rodem z księżyca – oczywiście mowa o diecie księżycowej, która trwa tyle, co cykl księżycowy, a więc 28 dni. Polega ona na wprowadzeniu limitu żywieniowego, który przez pierwsze dwa tygodnie narzuca kaloryczność w wysokości 1000cal, zaś w drugiej fazie limit ten zostaje nieco podniesiony do 1200cal. Gwarantuje szybką utratę masy ciała, aczkolwiek po zakończeniu diety, wygłodniały organizm często przybiera z nawiązką. Dlaczego jest to groźna dieta? Odpowiedzią jest efekt jo-jo!
  • Diety z jednym składnikiem – nie od dziś wiadomo, że jeden składnik pożywienia nie jest w stanie zaspokoić całego zapotrzebowania organizmu. Takie diety mijają się z celem.

Odchudzanie racjonalne to wypracowanie własnego stylu życia. Ograniczenie jedzenia, zwiększona aktywność fizyczna, regularne posiłki, a także przyzwyczajenie do regularnych ćwiczeń pozwoli osiągnąć znakomity rezultat, nieco dłużej, ale za to bez obaw o swoje zdrowie!

2 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.