Kilka zasad, by cieszyć się pięknem skóry, włosów i paznokci

Kilka zasad, by cieszyć się pięknem skóry, włosów i paznokci

Kobiece piękno dostrzegalne jest głównie przez wzrokowców. To, co widoczne jest na zewnątrz często potwierdza lub zaprzecza, jakoby kobieta była atrakcyjna. By maksymalnie wyzbyć się negatywnych spojrzeń warto zatroszczyć się o własne piękno wykonując regularnie kilka dobrych zabiegów.

Po pierwsze kawa!  Napój zaparzany ze świeżo mielonych ziaren kawy jest jak najbardziej energetyzujący, wprawia w doskonały nastrój i wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ulubionej kawy, aczkolwiek ten składnik ma też drugie zastosowanie. Zaparzone ziarna kawy doskonale nadają się, jako peeling do całego ciała. Przygotowując sobie maseczkę z ziaren kawy wystarczy ją rozsmarować na ciele zapewniając sobie znakomity masaż. Dzięki takiemu peelingowi skóra staje się doskonale gładka, a dodatkowy świetny nastrój zapewnia sam aromat kawowej można dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników, dlatego w okresie, gdy nie ma takiego dostępu do bogatych w witaminy i minerały warzyw i owoców warto sięgać po dodatkowe suplementy maseczki.

Następnym ważnym czynnikiem jest natłuszczanie skóry poprzez odpowiednio dopasowane kremy! Regularne stosowanie kremów ma doskonałe działanie, co widać od razu. Ponieważ kremy działają głownie na naskórek, warto wybrać te, których składniki docierają do głębszych partii skórnych.

Zdrowe włosy i paznokcie warto zapewnić sobie poprzez odpowiednią suplementację. Nie zawsze uzupełniające niedobory.

Na zdrowe paznokcie wpływa także metoda piłowania paznokci, ważne by wyeliminować metalowe pilniki, które naruszają strukturę paznokcia! Sprzymierzeńcem do pięknych i zadbanych paznokci stają się pilniki papierowe.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.