Dyscypliny typowo dla kobiet

Dyscypliny typowo dla kobiet

Sport to dziedzina życia, która nie jest do końca zdominowana przez określoną płeć, aczkolwiek istnieją dyscypliny, które bardziej odnoszą się na przykład tylko do kobiet. Tak samo jak piłka nożna kojarzona jest z męską drużyną zawodników, tak też istnieją sporty, które wykonywane są w spódniczkach przez zawodniczki. Które to zawody?

  • Tenis ziemny – dyscyplina zarówno dla pań jak i panów, ale zdecydowaną większość przykuwają eliminacje damskich rozgrywek, gdzie klasyczne spódniczki są niemal symbolem tej dziedziny sportowej.
  • Pływanie synchroniczne – to także dyscyplina gdzie większość zawodników jest płci żeńskiej. Niegdyś udział brali również mężczyźni, aczkolwiek obecnie jedynie kobiety biorą udział w takiej aktywności, gdzie liczy się gracja, rozciągnięcie mięśni, a także i siła.
  • Gimnastyka artystyczna – podobnie jak pływanie synchroniczne tutaj miejsce na dobre zagrzały kobiety. Tutaj również wymagana jest gracja.
  • Cheerleding – traktowany, jako sport, jest dopingowaniem sportowców. Układy taneczne, owacje, pompony, spódniczki, czyli typowe akcesoria kobiet. Dyscyplina ta powstała z myślą o dopingowaniu męskich drużyn sportowych.

Co prawda rzut oszczepem, czy boks albo pchnięcie kulą, to także dyscypliny, w których swój udział biorą kobiety, aczkolwiek te dyscypliny są zdecydowanie bardziej dopasowane do męskiego charakteru.  Kobiece dyscypliny uwarunkowane są znacznie większą gracją i delikatnością, niż wymagające siły i taktyki męskie konkurencje sportowe. Nieważne, czy uprawiasz sport typowo kobiecy lub męski ważne, że wprowadziłeś do swojego życia aktywność, która pozwoli Ci poczuć się lepiej.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.